Главная » 2016 » Февраль » 23 » Хто зобов’язаний фінансувати роботи з капітального ремонту багатоквартирного будинку у разі створення ОСББ?
16:18
Хто зобов’язаний фінансувати роботи з капітального ремонту багатоквартирного будинку у разі створення ОСББ?

Мінрегіон  у листі від 29.07.2015 р. № 8/9-2218-15 роз’яснив деякі нюанси фінансування робіт із капітального ремонту будинку. Так, проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов’язком співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир і нежитлових приміщень у цьому будинку) відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII.

Водночас у міністерстві окремо зазначили: колишні власники (їх правонаступники), які володіли багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов’язані брати участь у фінансуванні їх ремонту й сприяти організації його проведення відповідно до ч. 7 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 р. № 2482-XII.

Зважаючи на те що «колишніми власниками» у розумінні цього Закону є територіальні громади та держава, механізм виділення бюджетних коштів на проведення робіт із капітального ремонту будинків не скасовується. Органи місцевого самоврядування й надалі можуть (і мають) брати участь у фінансуванні капремонту будинків згідно з прийнятими відповідними програмами. Прийняття місцевої програми щодо співфінансування органом місцевого самоврядування як «колишнім власником» робіт із капітального ремонту не потребує прийняття окремого рішення із цього питання загальними зборами співвласників будинку. Водночас розмір (сума) співфінансування та/або перелік робіт, які виконуватимуться за рахунок коштів такої програми, має визначатися з урахуванням рішення загальних зборів про проведення капітального ремонту.

На мою думку, під час створення ОСББ (до 1 липня 2016 року) співвласники багатоквартирного будинку мають право вимагати від органів місцевого самоврядування виділення коштів на здійснення капітального ремонту цих будинків, здійснення технічної інвентаризації та розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оскільки на практиці виконавчі комітети рад та їх виконавчі органи в останні 10 років на виділяли належного фінансування та не проводили роботи з належного утримання багатоквартирних будинків.

О.М.Затворницька

Просмотров: 551 | Добавил: lexi77 | Теги: ОСББ, закон, багатоквартирний будинок, Про особливості здійснення права вл, фінансування, створення | Рейтинг: 5.0/10
Всего комментариев: 1
avatar
0
1 koala • 14:04, 24.02.2016

Цитата
співвласники багатоквартирного будинку мають право вимагати від органів місцевого самоврядування виділення коштів на здійснення капітального
ремонту цих будинків, здійснення технічної інвентаризації та розробку
проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оскільки на
практиці виконавчі комітети рад та їх виконавчі органи в останні 10
років на виділяли належного фінансування та не проводили роботи з
належного утримання багатоквартирних будинків.

что нужно делать, и в какой последовательности ... ?
avatar