Главная » 2019 » Март » 14

Касири і продавці зобов'язані заокруглювати загальні суми розрахунків у чеках, якщо в касі відсутні монети дрібних номіналів для видачі здачі. Заокруглення відбувається згідно з постановою Нацбанку про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів.

Відповідні зміни в Порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів внесені постановою Кабміну від 6 березня № 168, яка набула чинності сьогодні, 13 березня.

Крім того, встановлено, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов'язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю.

Також касири і продавці мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг / додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком).

Просмотров: 674 | Добавил: koala | Дата: 14.03.2019 | Комментарии (0)

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз'яснив, що визнання позову про визнання договору купівлі-продажу дійсним з підстав ухилення сторони від його нотаріального посвідчення вказує на відсутність ухилення.

Постановою від 4 березня у справі № 665/2266/16 залишено в силі рішення апеляційного суду, який дійшов обґрунтованого висновку про недоведеність факту ухилення підприємства від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, укладеного у простій письмовій формі та порушення прав покупця.

Апеляційний суд обґрунтовано виходив із того, що позивачем не доведено факту безповоротного ухилення відповідача від нотаріального посвідчення правочину та втрати можливості з будь-яких причин його посвідчити, що є обов'язковими умовами для визнання правочину дійсним на підставі частини другої статті 220 Цивільного кодексу.

За таких обставин відсутні передбачені законом підстави для визнання договору купівлі-продажу дійсним, оскільки матеріали справи не містять доказів того, що відповідач ухилився від нотаріального посвідчення спірного договору та що така можливість була втрачена. Натомість визнання відповідачем позову спростовує доводи позивача про ухилення відповідача від нотаріального посвідчення спірного договору та втрати можливості посвідчити його нотаріально.

Оскільки підприємство-продавець визнало позовні вимоги покупця, відсутній спір про право.

Зазначимо, що суд першої інстанції позов задовольнив і визнав за позивачем право власності на нерухомість, набуту за договором, не посвідченим нотаріально. Захистити свої права на нерухомість, яку можуть придбати "заднім числом" без дотримання обов?язкової вимоги про нотаріальне посвідчення договору можна, зареєструвавшись на сервісі SMS-маяк. Миттєве повідомлення про реєстраційні дії щодо вашої нерухомості дозволить вчасно звернутись за захистом своїх прав. Розширена підписка передбачає інформування фізичних і юридичних осіб про подані реєстратору заявки на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо їхніх об'єктів нерухомого майна.

Просмотров: 748 | Добавил: koala | Дата: 14.03.2019 | Комментарии (0)